Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Projekt współfinasowany
ze środków
Urzędu Miasta Opola


{sitename}

P R E L E G E N C I


Iwona Kukowka
- Członek Zarządu Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz pedagog w Stacji Edukacji Ekologicznej Ośrodka Głębokiej Ekologii PnrWI i Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Absolwentka Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Stypendystka programu Socrates-Erasmus w Instytucie Neurobiologii i Fizjologii Zwierząt Wydział Biologii Albert-Ludwigs-Universität we Freiburgu. Współpracowała przy realizacji projektu ochrony bioróżnorodności Karpat przy planowaniu i realizacji szkodliwych inwestycji turystyki masowej. Jest współautorką raportu o kierunkach wykorzystania turystycznego polskich gór. Prowadzi zajęcia edukacyjne na różnych poziomach edukacyjnych. Autorka programu szkoleń dla nauczycieli w zakresie aktywizacji uczniów i nauczycieli w procesie kształcenia oraz koordynatorka ogólnopolskiej społecznej kampanii edukacyjnej "Dzika Polska". Stworzyła poradnik metodyczny dla nauczycieli w zakresie kształtowania trwałych postaw proekologicznych w nauczaniu przyrody i biologii.

Ryszard Kulik
- Psycholog pracujący jako adiunkt na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Felietonista miesięcznika "Dzikie Życie", podróżnik, trener psychologicznego treningu. Autor książek "Jak kształtować postawy proekologiczne" oraz "Odkrywanie natury - praktyka głębokiej ekologii". Od wielu lat zaangażowany w prowadzenie edukacji ekologicznej i psychologicznej. Współpracuje z licznymi organizacjami ekologicznymi. W swojej działalności czerpie inspirację przede wszystkim z bliskiego kontaktu z dziką przyrodą, z psychologii humanistycznej oraz filozofii głębokiej ekologii.

Konrad Malec
- Przyrodnik, z zainteresowaniem i sympatią spogląda na tzw. hipotezę Gai, autorstwa Jamesa Lovelocka. Lubi przemieszczać się przy użyciu własnych sił, stąd rower i narty biegowe są mu nieocenionymi przyjaciółmi. Miłośnik tego, co lokalne i nieuchwytne, czego nie da się w prosty sposób przenieść w inne miejsce. Każdą wolną chwilę spędza na łonie Natury. Prowadzi kampanię Tiry na tory! oraz działania na rzecz oddolnej samoorganizacji społecznej.

Lech "Lele" Przychodzki
- Filozof sztuki, dziennikarz, publicysta, w 1974 r. współzałożyciel "Ogrodu/Ogrodu2" (uznanego po latach przez krytykę za najbardziej kontrkulturową formację literackiej "nowej fali").
W latach 80. jako twórca i krytyk związany z Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu. Lata 1986-90 i 1999-2004 to praca z międzynarodową ekipą Double Travel, w tym też czasie związany był z trójmiejskim Ruchem Społeczeństwa Alternatywnego.
Od roku 2000 kieruje Mail-Artową Ulicą Wszystkich Świętych współautor niemieckiego portalu www.RegioPolis.net (2001-2004). Od antyszczytu W-wa 29 zaprzyjaźniony z działaczami Stowarzyszenia Biedaszyby. Publikuje na łamach pism i portali polskich, niemieckich i litewskich. Regularnie pisuje do elbląskiego kwartalnika TygiEL, Innego Świata i Polskiego Centrum Prasowego na Litwie "Infopol".

Bogumił Siewruk
- Specjalista od prowadzenia kampanii edukacyjnych i informacyjnych służących trwałej zmianie postaw społecznych.Trener organizacji pozarządowych. W latach 2003 - 2007 z wyróżnieniem koordynował i współpracował w organizacji obchodów „Europejskiego Dnia bez Samochodu” w Opolu. Od 1997 r. organizator masowych przejazdów rowerowych "Masa Krytyczna" w Opolu. Obecnie pracuje w Opolskiem Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Dominik Zgódka
-Nowa twarz w Greenpeace, odpowiada za tegoroczną kampanię 1%, koordynuje new media i opiekę nad darczyńcami fundacji.